Ultraheli kabinettide kontakt ja asukoht

A korpuse 1.korrusel ja 2 korrusel . Registreeritakse suunava arsti poolt registreerimine tel. 38 48 132   E-N 8.00-18.30  R 8.00- 16.30.

Uuringumeetod

Ultraheliuuringul saadakse kujutis siseorganitest kõrgsageduslike helilainete (ultraheli) abil. Uuringu tegemise ajal liigutatakse spetsiaalset andurit geeliga niisutatud nahapinnal. Ultrahelianduris tekitatud helilained panevad võnkuma kehamolekulid, kudedest tagasipeegelduvaid võnkeid analüüsitakse ultraheliaparaadi arvutiga ja saadud kujutis kuvatakse monitoriekraanile. Kujutist on võimalik analüüsida vahetult uuringu ajal ekraanilt või trükkida välja üksikuid ülesvõtteid saadud kujutisest ja salvestada pilti elektrooniliselt või videolindile. Ultraheliuuringul vaadeldakse, mõõdetakse ja hinnatakse erinevate organite kuju, suurust ja kajaehitust ning hinnatakse vajadusel nende verevarustust.

Näidustused

Kõhupiirkonna ultraheliuuringu näidustused on väga laialdased. Ultraheli on esmaseks uuringumeetodiks mitmete seedetrakti ja neerude haiguste puhul eriti lastepraktikas. Ultraheliuuring on suure informatiivsusega, kergesti teostatav ja ohutu, seda võib vajadusel korrata mitu korda päevas.

Vastunäidustused

Ultraheliuuringutele vastunäidustusi ei ole. Ultraheliuuringute kahjulikkust ei ole tõestatud, uuringuid saab ohutult teha ka rasedatel.

Uuringuks ettevalmistus

Parema informatsiooni saamiseks sapipõiest ja pankreasest peab täiskasvanud patsient olema vähemalt kuus tundi enne uuringut söömata-joomata. Kõhukinnisuse või rohkete soolegaasidega patsient peaks uuringueelsel päeval kasutama soolegaase vähendavaid vahendeid (nt. espumisani).
Kusepõie, väikevaagna piirkonna ja neerude täpsemaks uurimiseks peab patsient tulema uuringule täitunud kusepõiega.
Erakorraline uuring on võimalik ka ilma ettevalmistuseta.
Väikelapse uuringule võtta kaasa lapse lemmikmänguasi, lutt, kui laps seda kasutab, jook või mõni maiustus.

Uuringu teostamine

Uuring kestab tavaliselt 15-20 minutit. Erakorraliste uuringute vaheletulekul võib registreeritud plaanilise uuringu aeg nihkuda 30-40 minutit.