Kompuutertomograafia kontakt

Tel. 38 48 192
E-R   8.30-13.45

Kabinet asub A korpuse 1. korrusel. Avatud E-R  8.30-13.45. Info, registreerimine ja registreeritud aja muutmine või äraütlemine tel.38 48 157, E-R 8.30-16.45.
NB! Kõhukoopa uuringu eel võetav suukaudne kontrastaine antakse haigla röntgenikabinetist suunava arsti poolt kirjutatud saatekirja vms. esitamisel kabineti lahtiolekuaegade piires.

Uuringumeetod

Kompuutertomograafia (KT) on röntgeniuuring, mida tehakse kompuutertomograafi abil. See on keerukas seade, mis analüüsib uuritavat kehapiirkonda läbinud röntgenikiirgust detektorsüsteemi ja arvuti abil. Seejärel on võimalik rekonstrueerida kihilisi kujutisi inimkeha erinevatest piirkondadest.
Vajadusel süstitakse haiguslike muutuste paremaks kujutamiseks joodi sisaldavat kontrastainet, mille süstimise ajal tekib kuni mõned sekundid kestev kuumatunne.
KT on valutu, täpne ja mitteinvasiivne protseduur. KT abil pandud diagnoos võib välistada diagnostilise kirurgilise lõikuse või proovitüki opereerimise. Uuringuga saab hinnata

Radioloog suudab KT-kujutise põhjal selgitada välja paljude haigusseisundite põhjuse, misjärel saab kiiremini asuda ravi juurde ja jäävad ära võimalikud tüsilikumad lisauuringud. Erinevalt tavaröntgenist võimaldab KT hästi eristada erinevaid kudesid (nt. luud, kopsud, pehmed koed ja veresooned).
KT uuring on kiire ja lihtne. See on eriti oluline erakorraliste haigete uurimisel. KT abil saab kiiresti avastada sisemisi vigastusi ning verejookse ning seejärel kiire raviga päästa elu.
KT abil saab eristada normaalset kudet haiguslikust, mis on oluline kiiritusravi planeerimisel, nõelbiopsiaga proovitükkide võtmisel jt. menetlustel. Reeglina ei ole KT uuring näidustatud raseduse korral.