Sotsiaalne rehabilitatsioon

Sotsiaalne rehabilitatsioon on mõeldud kõigile puudega inimestele ja osalise või puuduva töövõimega inimestele, kellel on hinnatud rehabilitatsiooniteenuste vajadus ning kes vajavad igapäevaelus abi puudest või erivajadusest tulenevate piirangutega toimetulekuks.

Sotsiaalset rehabilitatsiooni võivad saada:

  • alla 16-aastased lapsed ( sh. KOV hinnangul abivajavaks lapseks tunnistatud lapsed);
  • vanaduspensioni ealised isikud;
  • need tööealised isikud, kes ei tööta, ei õpi ega ole töötuna arvele võetud.

Sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse kaudu õpivad inimene ja pere, kuidas terviseseisundist tingitud  erivajadustega igapäevaselt hakkama saada.

Rehabilitatsiooni eesmärgiks on:

  • õpetada ja arendada inimese igapäevaelu oskusi;
  • suurendada tema võimalusi ühiskonnaelus osaleda;
  • toetada õppimist ja arendada eeldusi töövõime omandamiseks või taastamiseks

Sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust saamiseks peate pöörduma Sotsiaalkindlustusametisse, selleks helistage infotelefonil (+372) 612 1360  või tutvuge Sotsiaalkindlustusameti kodulehega.

Tööealiste ja vanaduspensioni ealiste inimeste puhul toimub teenuse vajaduse hindamine, mis on oma olemuselt vestlus Sotsiaalkindlustusameti juhtumikorraldajaga eesmärgiga välja selgitada, kas ja milliseid teenuseid inimene vajab.

Laste puhul koostab rehabilitatsiooniplaani juba asutus, kuhu lapsevanem on pöördunud. Rehabilitatsiooniplaan on konkreetsele inimesele koostatud hindamise kokkuvõte koos tegevuskavaga, kus on kirjas, milliseid eesmärke soovitakse läbi teenuste kasutamise saavutada.